29 Eylül 2017 Cuma

Ağustos ve Eylül Ayı Kitap Alışverişim..

Kitap alınca mutlu olanlardanım ben. Bu yüzdendir ki her ay düzenli kitap alışverişi yapmaya karar verdim. Aslında 2017 hedeflerimin arasında her ay en az 3 kitap alıp okumak vardı fakat yılın ilk yarısı bunu düzenli bir şekilde uygulayamamıştım. Kitap almak ciddi anlamda motivasyonumu arttırıyor, mutlu ediyor beni.. Moralim bozukken direk sepetime yeni kitaplar ekliyorum :)
Bazen sadece eklemekle kalıyorum ama o bile mutluluk sebebim olabiliyor..


Ağustos ayında sadece 3 kitap alabildim.. ve birini okudum :)
Genç Elitler..
Aslında kitap güzeldi ama kız karakterin duyguları iyi yansıtılamamıştı. Bir olaydan sonra ben sinirden kitabı kapatırken kız (Adelina ) çok bi tepkisizdi. Hatta ikinci kitabı ilk etapta almayacaktım ama kitabın sonunu okuyunca bir umut yeşerdi içimde ve sırf onun için aldım.

Labirent serisini herkes okudu ya da filmini izledi. Ben ilk kitabın filmini izlerken uyuyakalmışım sonunu görememiştim e dedim alıp okuyayım sonuçta kitaplar filmlerden daha iyi oluyor.

Dresten dosyaları çıktığı ilk günden itibaren almak istediğim bir seri yani 7 yıldır. Ama her seferinde bir kaç kitap daha çıksın öyle alırım diye erteleyip durmuştum. Çünkü uzun soluklu bir seri olduğunu görmüştüm. Neyse sonunda dayanamayıp aldım ama hala okumadım.


Eylül ayı biraz daha iyiydi, daha fazla kitap alabildim 7 taneHer şey'i okudum.. 💕  Çok mütişliydi. Ama sonunu çok kısa kesmişti yazar onu sevmedim. Keşke devam kitabı olsa..

Reçete Sizsiniz'i de okudum o da güzeldi. Yazar bir doktor ve kendi hayatında karşılaştığı olaylara nasıl pozitif yönden bakabildiğini anlatmış. Aslında küçük şeyleri nasıl dert ettiğimizi ve o kırmızı odada olmadığımız için aslında şükretmemiz gerektiğini..
Yayınevi kaynaklı hatalar vardı. Keşke daha kaliteli bir baskısı olsaydı mesela resimler renkli basılsaydı. Çünkü bu kitap en iyiyi hakediyordu.

 Gül cemiyetini şuan okuyorum Eylül ayı bitmeden bitirme niyetindeyim. Ama bir türlü kitaba adapte olamadım 🤔

Diğerleri ihtiyaca binaen alınmış kitaplardır malum iki çocuk anası olmak kolay değil 🤣


Aslında Ekim ayında sipariş vermeyi düşünmüyordum Tüyap'a kadar para biriktirip Kitap Fuarından almak istiyordum kitaplarımı ama sanırım gitmekten vazgeçtim.
Tüyap hem çok kalabalık oluyor hem de yayınevleri belli oranlarda indirim yapıyorlar internet sitelerinde daha fazla indirim oluyor ve fuar zamanları ekstra indirimler de oluyor. Bu yüzden ekim ayı için sepetimi çoktan düzenledim. Belki yine de Tüyap'a giderim çünkü o Kasım da :))

Herkese iyi okumalar..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder