29 Ekim 2017 Pazar

2018 yılı Hedeflerim..
2017 hedeflerimi tutturamamışken bıkmadan, usanmadan ve bir de utanmadan 2018 yılı hedefleri hazırlayan bana helal olsun diyorum.


💜 Miya Planner almak ilk hedefim olsun.
Hatta bunu 2017 sonunda alırım diye düşünüyorum. Çok planlı biri değilim o yüzden motivasyona ihtiyacım oluyor ve bunu renkli planlayıcılarla, kalemlerle, desenli bantlarla ve tabi ki etiketlerle başarıyorum.😍
✒️Annem doğum günü hediyesi olarak aldı ❤️

💜 Dot Defter dedikleri noktalı defterlerden de almak istiyorum ve dolma kalem. Tercihlerim baya bir değişti gibi..🤗
✒️Rhodia dotbook ve pelikan Twist

💜 Kendime yeni bir hobi edinmek istiyorum. Kara kalemden hiç hoşlanmam aslında ama önümüzdeki yıl  bu konuda kendimi geliştirip suluboya illüstrasyon yapmak istiyorum. Ya da caligrafi..😎
✒️Sulu boya 🖌️

💜 Diyet ya da sağlıklı beslenme pek benim tarzım değil o yüzden spora ağırlık vermeyi düşünüyorum. En azından düzenli yürüyüş..
Hayır yani diyetisyen listeye tatlı ekledi de biz mi uymadık😏
✒️ Diyet değil ama sağlıklı beslenme ile 10 kilo verdim ve şekeri azalttım 💪


💜 2018 yılında daha önce hiç kitabını okumadığım yazarlarla tanışmayı planlıyorum

* Jose Saramago ✔️
* Hasan Ali Toptaş
* Rasim Özdenören ✔️

-Hasan Ali Toptaş 2019 yılına kaldı.
-Jose Saramago'yu çok sevdim 2019 yılı icin güzel bir okuma programı yapacağım inşaAllah ❤️
-Rasim Özdenören'e de 2019 yılında devam edeceğim.


💜2017 hedeflerimden biri her ay en az üç kitap alıp okumaktı. Alma kısmına kısmen uydum ama okuma kısmı pek olmadı. 2018 de çok fazla kitap almayı düşünmüyorum yalnızca çok sevdiğim yazarların eksik kitaplarını alırım düşüncesindeyim.

* Stefan Zweıg
* Cengiz Aytmatov
* Cahit Zarifoğlu
* Peyami Safa gibi..

! Bu kategori maalesef kaldi. ☹️ 2019 için yeniden gözden geçireceğim.


💜 2017 yılında İslam ilmihalini (diyanet) iki kez okuma planım vardı fakat ben bir kez bile okuyamadım. Önümde iki ay var muhtemelen bitiririm. 2018 yılında aynı ilmihali bir kez daha okumayı düşünüyorum.


💜 Yine 2017 yılında Kur'an-ı Kerim mealini (diyanet) iki kez okumak vardı fakat ben bir kez okuyabildim. 2018 yılında, Server yayınlarından çıkan Feyzü'l Furkan Kur'an mealini alıp bir kez okumayı hedefliyorum.

- Feyzü'l Furkan aldım 💓

💜 Yıllardır tefsir arayışı içindeydim nihayet beni zorlamayacak, başlangıç için kolay ve anlaşılır bir tefsir buldum. Sabuni' nin tefsirlerin özü anlamına gelen safvetü't tefasir'i alıp okumayı planlıyorum.

!Maalesef alamadım. 2019 yılına kaldı ☹️

💜 Bunların dışında tabi ki 2018 yılı okuma hedefim 50 kitap. ( Bu sefer çıtayı yükseltmedim.) Okuma kitaplarında klasikler, polisiye/macera, gerilim, kişisel gelişim ve belki biraz fantastik ilk tercihlerim olacak. 
Toplam :

💜 Victor Hugo'nun bütün kitaplarını toplayıp en baştan okumak istiyorum. Çünkü bana okumayı sevdiren yazarlardan biridir kedisi.

* Deniz İşçileri
* Notre Dame'ın Kamburu✔️
* Tapner Davası


💜 Ben biraz eski kafalıyım teknolojiyle, dijital ortamla falan aram pek iyi sayılmaz bilirim ama kullanmayı sevmem. Babaannem rahmetlik "bil de yapma" derdi. Sözünü dinledim her işe el attım çok şükür 😣 yani bunları buraya yazıyorum ama daha detaylı liste defterimde tabii ki ve buraya yazmayacağım kişisel hedeflerim de var. Aktif olarak kullandığım bir sürü defter var. Hepsinin kullanım amacı farklı. Yazmayı seviyorum ben. Elle tutulur somut şeyler hoşuma gidiyor. Yoksa buraya ya da telefonumdaki planlayıcılara yazmak elbette daha kolay ama benlik değil.


💜 Uzun vadede plan yapmak kolaydır aslında. Asıl zor olan gününü planlamak. Bu konuda sıkıntı yaşıyorum. Ne kadar plan yapsam da çok plansız, düzensiz yaşayan bir kimseyim. Pek televizyon izlemem ama yine de vaktimi verimli kullanmayı bilmem. 2018 yılında vaktimi daha dolu dolu kullanmayı hedefliyorum.
Çünkü ne demişti Nureddin hoca "İşimiz vaktimizden çok".

💜 Bu yıl Gönül Ayyıldız'ın düzenlediği 30 hafta 30 hatim etkinliğine katılmıştım, yarıladık. 💕 2018 de yine aynı etkinliği devam ettirmek istiyorum. Düzenli Kur'an ı Kerim okumaları için etkili oluyor.

Etkinliği tamamladım ama 2018 için olana katılamadım..
Tabi bu kendim birşeyler yapmadım anlamına gelmez 🤚

💜Bu yıl ilim ağırlıklı bir plan yapmıştım kendime ama öyle olunca ibadetler geri planda kalmıştı. 2018 yılında ibadet öncelikli olacak bir plan yapmayı düşünüyorum.

💜 Bir kedi sahiplenmek istiyorum 😻
Not:2018'e bir buçuk ay kala bir kedi sahiplendim💕
17 Kasım 2017🐾
Maalesef 1 Ocak 2018 de öldü.💐

16 Haziran 2018 Karamel 💖

💜 Son olarak plan yapmak ve uygulamak insana yaşama sevinci veriyor. Daha yapacak çok işim var deyip dört elle sarılıyorsun hayata. Öyle boş beleş yaşamıyorsun yani. Hem çocuklara da güzel şeyler aşılamış oluyorsun. O yüzden bence herkes kendine bir hedef koymalı. Benim kadar abartmasanız da olur.😉

Hadi bakalım rastgele...💎💎💎
4 yorum: